علت خاموش شدن ناگهانی مایکروویو بعد از چند ثانیه کار کردن

مایکروویو بعد از چند ثانیه خاموش می شود

یکی از مشکلات متداولی که مشتریان تعمیرگاه مایکروفیکس بعنوان مرکز تخصصی تعمیرات ماکروویو جهت آن با ما تماس میگیرن خاموش شدن ناگهانی مایکروفر بعد از چند ثانیه کار کردن می باشد. اگر با خاموشی مایکروویو بعد از چند ثانیه مواجه هستید با موارد زیر را چک کنید:

  1. سوئیچ درب

سوئیچ درب ممکن است به طور متناوب خراب شود. لازم است هر یک از کلید های درب را از نظر گرم شدن بیش از حد، قوس دار شدن یا سوختن با دقت مورد بررسی قرار دهید. اگر علائم واضحی از خراب شدن درب پیدا نکردید با استفاده از یک مولتی متر تست اتصال را برای هر سوئیچ انجام دهید. اگر هر یک از کلید ها به وضوح آسیب دیده اند باید آن را تعویض کنید تا خاموشی مایکروویو حل شود.

  1. برد کنترل اصلی

برد های کنترل اغلب به اشتباه تشخیص داده می شوند، قبل از تعویض برد کنترل ابتدا قطعات معیوب خصوصا کلید های در را مورد بررسی قرار دهید. اگر همه اجزا به درستی کار می کنند برد اصلی کنترل را تعویض کنید تا با خاموشی مایکروویو مواجه نشوید.

  1. تاچ پد یا صفحه لمسی

اگر مایکروویو برای چند ثانیه کار می کند و متوقف می شود، اتفاق متداولی نیست و صفحه لمسی یا تاچ پد آن ممکن است مشکل داشته باشد. به طور کلی اگر نمایشگر مایکروویو کار می کند و برخی از دکمه های آن به درستی عمل می کنند و برخی از آن ها به درستی عمل نمی کنند، مشکل از تاپ پد مایکروویو می باشد.

  1. تاچ پد و کنترل پنل

برای این که مشخص کنید که تاچ پد و کنترل پنل مشکل دارند یا نه؟! سعی کنید هر یک از دکمه های کنترل پنل را فشار دهید. اگر برخی از دکمه ها به درستی پاسخ می دهند در حالی که برخی دیگر پاسخ نمی دهند، لازم است تاچ پد و کنترل پنل را تعویض کنید.

  1. ترانسفورمر (مبدل) ولتاژ بالا

اجاق های مایکروویو ولتاژ بسیار بالایی را تولید می کنند تا آنتن مگنترون را تامین کنند و این باعث می شود انرژی لازم برای پخت غذا تامین شود. زمانی که یک مبدل ولتاژ بالا خراب می شود معمولا دچار قوس می شود و بوی سوختگی از آن بلند می شود.

هشدار: آون مایکروویو حتی بعد از این که مایکروویو از پریز برق جدا شد، می تواند مقدار خیلی زیادی  از جریان الکتریسیته را در خازن ولتاژ بالای خود ذخیره کند، که می تواند مرگبار باشد. به دلیل ولتاژ جریان بالا و احتمال شوک الکتریکی، جایگزینی قطعات الکترونیکی در مایکروویو بسیار خطرناک است و فقط یک تکنسین مجاز است که مبدل ولتاژ بالا را جایگزین کند.

  1. محافظ حرارتی

اگر مایکروویو برای چند ثانیه کار می کند و متوقف می شود، ممکن است علت خاموشی مایکروویو، مشکل داشتن محافظ حرارتی آن باشد و محافظ حرارتی آن قطع شده باشد. محافظ حرارتی به عنوان یک وسیله ایمنی شناخته می شود که از گرم شدن بیش از حد مایکروویو جلوگیری می کند. محافظ حرارتی را از نظر تداوم عمل می توان به طور مداوم تست کرد که آیا دارای حالت دمندگی است یا خیر؟

  1. ترموستات

ترموستات معیوب یکی از دلایل خاموشی مایکروویو است که در این حالت ترموستات نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس