لامپ مایکروویو کار نمی کند

علت کار نکردن یا روشن نشدن لامپ مایکروویو

مایکروویو همانطور که همه می دانید یکی از لوازم آشپزخانه است که ما هر روز چندین بار از آن استفاده می کنیم. این دستگاه نه تنها برای گرم کردن غذا و مایعات بلکه برای پخت و پز، کباب درست کردن و غیره استفاده می شود. ماکروویوها در اندازه ها و مدل های مختلفی تولید می شوند اما قطعات و ویژگی های اساسی آنها ثابت است. نکته مشترک هر مایکروفر در جهان یک لامپ است که با باز شدن درب دستگاه روشن می شود. اما اگر با مشکل کار نکردن لامپ مایکروویو روبرو شوید چه می کنید؟ در زیر برخی از دلایل احتمالی و برخی راه حل های چنین شرایطی توسط تعمیرگاه مایکروفیکس برای شما ذکر شده است.

علت روشن نشدن لامپ مایکروفر و راه حل ها

  • لامپ ممکن است سوخته باشد

یکی از مهمترین دلایل کار نکردن لامپ مایکروویو این است که ممکن است خود لامپ سوخته باشد. برای بررسی اینکه آیا این مشکل وجود دارد و برای حل آن، ابتدا باید مایکروویو را از برق بکشید و سپس برق مایکروویو را در خود نقطه قطع کننده قطع کنید. مایکروویو خود را بررسی کنید تا دریچه را بیابید و با باز کردن پیچ ها صفحه آن را جدا کنید. جعبه حاوی نور هالوژن را پیدا کرده و درپوش آن را بردارید. لامپ را باز کنید و آن را جدا کنید و یک لامپ جدید نصب کنید.

  • مشکل با صفحه کنترل اصلی یا برد ماکروفر

دلیل دیگر اینکه چراغ یا لامپ ماکروویو شما کار نمی کند، می تواند از مشکلات صفحه کنترل اصلی یا همان برد دستگاه باشد. قبل از شروع به بررسی صفحه برد، اطمینان حاصل کنید که لامپ، سیم کشی و پریزها و غیره همه خوب کار می کنند. اکنون با استفاده از مولتی متر، صفحه کنترل را امتحان کنید. این به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که برد ولتاژ مناسب را به سوکت لامپ ارسال می کند. در غیر این صورت، ممکن است لازم باشد که آن را با مورد جدید جایگزین کنید و این کار فقط باید توسط یک متخصص یا تکنسین باتجربه در زمینه تعمیر مایکروویو انجام شود.

  • مشکلی در پریز برق وجود دارد

دلیل دیگر کار نکردن لامپ مایکروویو می تواند مشکل در سوکت روشنایی باشد. اما قبل از بررسی یا جایگزینی پریز برق، باید لامپ را از طریق روشی که در بالا ذکر شد تعویض کنید. اما اگر هنوز روشن نمی شود، برای بررسی یا تست سوکت به یک مولتی متر نیاز دارید. اگر پریز برق هیچگونه تداوم را نشان نمی دهد، در این صورت ممکن است لازم باشد آن را تعویض کرده یا توسط یک حرفه ای جایگزین کنید.
اکنون که به 3 دلیل اصلی کار نکردن لامپ مایکروویو پی بردید، می توانید به راحتی موضوع اصلی را تشخیص داده و با روش های گفته شده در بالا خود آن را برطرف کنید. اما اگر بی تجربه هستید یا از حل مشکل به تنهایی اطمینان ندارید، حتما باید با مراکز معتبر و تخصصی تعمیرات مایکروفر مانند تعمیرگاه مایکروفیکس تماس حاصل نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس