علت کار نکردن مایکروویو و مایکروفر

راهکارهای رایج برای رفع مشکل: مایکروویو کار نمی کند

اگر دستگاه ماکروویو شما کار نمی کند قطعا بدنبال این هستید که بدانید علت کار نکردن مایکروفر شما چیست و چگونه می توانید این مشکل را حل نمایید؟ ما در زیر دلایل کار نکردن دستگاه ماکروفر و همچنین نحوه رفع آنها را برای شما آورده ایم، پس توصیه می نماییم تا آخر این مقاله با تعمیرگاه مایکروفیکس بعنوان مرکز تخصصی تعمیر مایکروویو همراه باشید.

دلایل کار نکردن ماکروفر و ماکروویو و نحوه رفع آنها

01- فیوز خط

ممکن است در صورت عبور جریان خیلی زیاد از مدار مایکروویو، فیوز خط بسوزد. وقتی فیوز خط بسوزد، مایکروویو کار نمی کند و روشن نمی شود. از مولتی متر جهت تست پیوستگی فیوز خط استفاده کنید تا اینکه مشخص گردد که آیا مشکل از فیوز است یا خیر. در صورت ایراد از فیوز، آن را تعویض نمایید. همچنین شما باید به بررسی و رفع مشکل علت سوختن فیوز بپردازید. چرا که اگر ایراد اصلی را حل نکنید، فیوز جدید نیز مجدداً خواهد سوخت. (هشدار: مایکروویو حتی بعد از جدا شدن از برق، می تواند در خازن ولتاژ بالای خود هزاران ولت برق را ذخیره نماید. از همین رو، احتمال برق گرفتگی جهت تعویض قطعات الکترونیکی در مایکروویو وجود دارد که بسیار خطرناک است. تعویض فیوز خط، حتماً بایستی توسط تکنسین مجاز صورت گیرد.)

02- برد کنترل اصلی

احتمال دارد عیب از برد کنترل اصلی باشد، هر چند، این مشکل ممکن است به ندرت رخ دهد. ایراد بردهای کنترل اغلب به درستی تشخیص داده نمی شود- همه بخش های رایجی که روی برد احتمال دارد معیوب باشد را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که از کارکرد درست اجزای دیگر مطمئن شدید، اقدام به تعویض برد کنترل اصلی نمایید. (هشدار: مایکروویو حتی بعد از جدا شدن از برق، می تواند در خازن ولتاژ بالای خود هزاران ولت برق را ذخیره نماید. از همین رو، احتمال برق گرفتگی جهت تعویض قطعات الکترونیکی در مایکروویو وجود دارد که بسیار خطرناک است. فقط یک تکنسین مجاز بایستی اقدام به تعویض برد کنترل اصلی نماید.)

03- فیوز حرارتی

وقتی که مایکروویو گرم شود، این فیوز حرارتی است که برق مایکروویو را قطع می کند. جهت رفع این مشکل که چرا مایکروویو کار نمی کند، از مولتی متر جهت تست پیوستگی فیوز حرارتی استفاده کنید تا اینکه مشخص گردد که آیا فیوز حرارتی سوخته است یا خیر. اگر مشکل از فیوز بود، اقدام به تعویض آن نمایید. از آنجا که فیوز حرارتی قابل تعمیر نیست، در صورت سوختن آن، باید تعویض گردد. (هشدار: مایکروویو حتی بعد از جدا شدن از برق، می تواند در خازن ولتاژ بالای خود هزاران ولت برق را ذخیره نماید. از همین رو، احتمال برق گرفتگی جهت تعویض قطعات الکترونیکی در مایکروویو وجود دارد که بسیار خطرناک است. تعویض فیوز حرارتی تنها بایستی توسط تکنسین مجاز صورت گیرد.)

04- محافظ حرارتی

در صورت گرم شدن بیش از حد مایکروویو، محافظ حرارتی اقدام به قطع ولتاژ مایکروویو می کند. از مولتی متر جهت تست پیوستگی محافظ حرارتی استفاده کنید تا اینکه مشخص گردد که آیا مشکل از این قطعه است یا خیر. اگر ایراد از محافظ حرارتی است، از آنجا که قابل تعمیر نیز نمی باشد، آن را تعویض نمایید.

منبع: علت کار نکردن مایکروویو در وبسایت چطور تعمیر

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس