چگونه یک مایکروویو که غذا را داغ نمی کند تعمیر کنیم

نحوه رفع مشکل “گرم نشدن مایکروویو”

اگر مایکروویو یا مایکروفر دارید که دیگر گرم نمی شود، این مقاله از تعمیرگاه مایکروفیکس برای شما مناسب است!

 تا الان این مشکل را داشته اید؟

شما ممکن است باقی مانده های شام دیشب را داشته باشید که خیلی خوشمزه باشد و شما تصمیم می گیرید که آن را به عنوان یک میان وعده میل کنید. بنابراین ظرف را از یخچال بیرون می کشید و آن را در ماکروویو می گذارید. (البته روی آن را بپوشانید!). شما تصمیم می گیرید که در 90 ثانیه این غذا را گرم کنید. و باید صبر و حوصله داشته باشید تا وقتی که فرمان آن ارسال شود. و منظر یک غذای گرم داخل مایکروویو هستید اما همین که با دستتان ظرف را می گیرید، متوجه می شوید که چیزی درست نیست … ظرف غذا هنوز سرد است! شما دوست من شما دچار مشکل ماکروفر شده اید که کار می کند ، اما گرم نمی شود!

نحوه تعمیر مایکروفر ای که کار می کند اما گرم نمی شود

نحوه تعمیر مایکروفر ای که کار می کند اما گرم نمی شود

در ابتدا خبر بد اینکه، مایکروویو شما خراب است. خبر خوب این است که این یک راه حل کاملاً آسان دارد. احتمالاً فقط یک فیوز دچار مشکل شده است که به راحتی قابل تعویض است. برای درست کردن آن، فقط چند ابزار روزمره و چند دقیقه از وقت شما را می گیرد.

سلب مسئولیت – مایکروویو و مایکروفرها دارای اجزای الکتریکی فشار قوی هستند. توصیه می کنیم خودتان این کار را نکنید و یک تعمیرکار مایکروویو حرفه ای استخدام کنید.

مرحله 1: سیم برق را جدا کنید

 من می دانم که ممکن است خیلی از افراد احساس کنند این حرف نیاز به گفتن ندارد، اما افرادی هستند که نمی دانند کار با اجزای الکتریکی چقدر خطرناک است در حالی که آنها هنوز به یک مدار زنده متصل هستند. حتی اگر دستگاه “خاموش” باشد، هنوز برق از آن عبور می کند. همیشه نکات ایمنی را رعایت کنید و ابتدا سیم آن را از برق بکشید. حتی بهتر است، چند ساعت پس از قطع شدن آن صبر کرد، فقط برای اطمینان از اینکه خازن ها یا سایر اجزایی که شارژ دارند، زمان کافی برای تخلیه انرژی خود داشته باشند.

 مرحله 2: پیچ ها را بردارید

 شما باید تمام پیچ هایی که درپوش خارجی را به قاب نگه داشته اند بردارید. اینها معمولاً در پشت لبه ها و گاهی در طرفین در پایین قرار می گیرند. مایکروویو مخصوص شما ممکن است متفاوت باشد، بنابراین به اطراف نگاه کنید و پیچ هایی را که پیدا می کنید مرتباً بردارید تا زمانی که درپوش شل شود.

مرحله 3: مایکروویو را به پشت برگردانید

شما می خواهید نزدیک ترین طرف به صفحه کنترل رو به شما باشد. این جایی است که وسایل الکترونیکی در آن قرار دارند و جایی که شما در آن کار خواهید کرد. بیشتر اوقات، این سمت راست مایکروویو خواهد بود، اما من عکس این را دیده ام. هر طرفی که رو به شما بود، آن را بچرخانید تا آن طرف رو به شما باشد.

استفاده از دستکش عایق بندی فقط برای ایمنی بسیار توصیه می شود

 مرحله 4: نگهدارنده فیوز را پیدا کنید

 با نگاه کردن به داخل مایکروویو، باید یک ظرف پلاستیکی کوچک بلند را ببینید. این سیم از هر انتهای آن خارج می شود. این ظرف پلاستیکی حاوی فیوز است. ممکن است که توسط سیمهای متصل به انتهای آن در جای خود نگه داشته شود. در هر صورت، اگر بتوانید آن را قطع کنید باید بتوانید آن را بردارید و سپس آن را از قاب خارج کنید. و آن هنوز در جای خود متصل است، اما باید سیم کافی باشد تا بتوانید آن را به کار خود ادامه دهید.

مرحله 5: نگهدارنده فیوز را باز کنید

 نگهدارنده فیوز توسط برخی از گیره های محکم بسته می شود. اینها معمولاً در جلو هستند. اگر می توانید، فقط با دستان خود، اینها را باز کنید. اگر به چیزی برای بازکردن و بررسی آن نیاز دارید، از چیزهای پلاستیکی یا چوبی استفاده کنید. از فلز استفاده نکنید، زیرا فلز رسانا است. پس از باز شدن باید دو سیم از هر انتها وارد شوند و فیوز در وسط است که آنها را به هم متصل می کند. فیوز و سیمها باید اکنون از ظرف پلاستیکی باز شوند که می توان کنار گذاشت.

 مرحله 6: فیوز را بردارید

 شما به منبع مشکل رسیده اید!  محتمل ترین دلیل گرم نشدن مایکروویو شما مشکل داشتن این فیوز است. این نوع فیوز، فیوز بشکه ای یا فیوز لوله شیشه ای است.

 برای جداکردن فیوز (و در حالیکه هنوز هم دستکش عایق بندی شده دارید) به آرامی دو رابط را بکشید. یکی از دو انتهای آن از روی فیوز می لغزد و طرف دیگر همچنان متصل است. به سادگی فیوز را بگیرید و دوباره به آرامی بکشید تا از اتصال دهنده دیگر خارج شود. اکنون شما به معنای واقعی کلمه، مشکل را کف دست خود دارید!

آیا فیوز من خراب است؟

 با دیدن سیم داخل قسمت شیشه می توانید متوجه خراب بودن فیوز شوید. معمولاً یک فیوز خراب دیگر به انتها متصل نمی شود، بلکه خراب یا سوزانده می شود. یک فیوز خوب دارای انتهای سیم ممتد است تا بدون هیچ گونه شکاف و شکافی به پایان برسد. چند سبک مختلف وجود دارد. بعضی از آنها سیم مستقیم در وسط دارند ، بعضی دیگر دارای سیم پیچ هستند. چیزی که باید بررسی شود این است که آیا مداوم است. اگر به طور اتفاقی مولتی متر دارید، می توانید از آن برای بررسی تداوم درپوش های فلزی استفاده کنید. اگر در آن تداوم پیدا نکردید، فیوز خراب است.

مرحله 7: فیوز را با فیوز جدید جایگزین کنید

 در این مرحله ، تنها چیزی که باقی مانده است این است که یک فیوز جایگزین نصب کنید و مراحل را به ترتیب معکوس دنبال کنید تا همه چیز دوباره جمع شود.

  • یادداشت های مربوط به فیوزهای زیر

 شما باید یک مایکروویو فعال داشته باشید که هزینه تعمیر آن کسری از هزینه تعویض آن باشد.

  •  یادداشت هایی در مورد فیوزها

 تا زمانی که مایکروویو را باز نکنید و به فیوز نگاه کنید، نمی دانید به چه فیوزی احتیاج دارید.

در پایان این یک تعمیر 2 مرحله ای بود، زیرا مجبور می شوید آن را باز کنید و ببینید فیوز چیست تا جایگزین آن را سفارش دهید.

 همه چیز را برای چند روز کنار بگذارید تا فیوز جدید برسد، در آن زمان مراحل را به صورت معکوس دنبال کنید تا آن را نصب کنید و همه چیز را دوباره جمع نمایید.

برای مایکروویو چه فیوزی لازم دارم؟

2 راه ممکن وجود دارد که بدانید به کدام فیوز احتیاج دارید.

  • سازنده گاهی اوقات نوع فیوز را روی پلاستیکی که فیوز در آن قرار دارد چاپ خواهد کرد.
  • برروی فیوز نوشته شده است که چه نوع فیوزی نیاز است.
 نتیجه گیری

با چند ابزار خانگی و یک فیوز جایگزین ارزان قیمت، می توانید مایکروویو خود را که گرم نمی شود، تعمیر کنید.

زمانی می توانید از این روش استفاده کنید که مایکروویو روشن می شود، اما گرم نمی شود. اگر مایکروویو شما به هیچ وجه روشن نمی شود، احتمالاً مسئله دیگری دارید. همچنین به دلیل حساس بودن تعمیرات مایکروفر ها توصیه می نماییم اگر نتوانستید مشکل خود را حل نمایید، از دستکاری خودسرانه دستگاه پرهیز نمایید و فورا با مراکز مجاز و تخصصی تعمیر ماکروفر مانند تعمیرگاه مایکروفیکس تماس حاصل نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس